A fővárosban számos intézmény áll rendelkezésre, többek között a híres Bajcsy Zsilinszky úti is. Az 5. kerületben ez a gyógytorna rendelő is vállal gyógymasszázst. Ennek a terápiás módszernek a gyökerei évszázadokra nyúlnak vissza. A masszázs az emberi testnek nyújtott egyik legrégebbi gyógyító és ellazító módszer, ami ma is nagy népszerűségnek örvend a világon.
Az eljárás során az izmokat különböző technikák segítségével manipulálják, hogy elősegítsék az egészséget, a jólétet és a fájdalomcsillapítást. Létezik svéd, szegmens, kötőszöveti, csonthártya és nyirokmasszázs. Mindegyik kezelés más területekre összpontosul. A terapeuta képes alkalmazkodni a páciens igényeihez és állapotához, így biztosítja a legmegfelelőbb és leghatékonyabb terápiát.
A gyógymasszázs egyik hatalmas előnye, hogy azonnali és hosszú távú stresszcsökkentő hatása is van. Ellazítja az izmokat és oldja a feszültséget, ami mentális és fizikai javuláshoz vezethet. A rendszeres masszázs által enyhíthető a fájdalom, fokozható az izmok rugalmassága, illetve mozgékonysága.
A terápia fizikai előnyei
Az egyik legjelentősebb pozitívuma az izomfelszültség csökkentése. Ez a probléma a stressz, illetve a fizikai aktivitás által alakul ki és számos kényelmetlenséget okoz. A terápia javítja a vérkeringést és az anyagcserét is. Az izmok masszírozása serkenti a véráramlást az adott területen, emellett hozzájárul a tápanyagok és az oxigén hatékonyabb eloszlásához az izmokban.
Jelentősen felgyorsul a regenerációs folyamat, csökken az izomláz és a gyulladásos reakciók kockázata. A gyógymasszázs fontos szerepet játszik a rehabilitációban és a sérülések utáni gyógyulásban.
A balesetek vagy műtétek után eredményesen gátolja a hegek képződését, valamint fokozza az izmok regenerálódását. A sérült területre koncentrálva támogatja az ízületi mobilitás helyreállítását és csökkenti a fájdalmat, illetve duzzanatot. Meg kell említeni, hogy csak akkor érdemes a terápia mellett dönteni, ha azt az orvos javasolja.
További tudnivalók a gyógymasszázsról
Meg kell jegyezni, hogy a gyógymasszázs nem minden esetben célravezető. Bizonyos egészségügyi állapotok, például fertőzések, bőrbetegségek és egyes sérülések fennállásakor a terápia ellenjavallt lehet. Amennyiben nincs kizáró tényező, érdemes elgondolkodni a kezelésen. Az eljárás megkezdése előtt általában egy rövid konzultáció zajlik a masszőrrel, aminek során átbeszélik a célokat.
A konzultáció végeztével a masszázs területe előkészítésre kerül. A kezelés csendes, nyugodt környezetben történik, gyakran gyertyafény vagy lágy zene kíséretében. A szakember különböző technikákat alkalmaz az ízületek ellazításának céljából. Ezek lehetnek simító, dörzsölő, gyúró, nyomkodó, vibráló vagy ütögető mozdulatok.
A terápia alkalmával lényeges a nyitott kommunikáció. Ha valami fájdalmas vagy kellemetlen, azt mindig jelezni kell. Ez ritkán történik meg, ugyanis a masszőr folyamatosan figyeli a páciens visszajelzéseit és igyekszik alkalmazkodni az igényekhez. A gyógykezelés befejezése után tanácsokat ad az otthoni nyújtásokkal, gyakorlatokkal és más módszerekkel kapcsolatban, amik segíthetnek az izomzat egészségének fenntartásában.